
BYLINNÉ NAPÁŘKY
Bylinná napářka je procedura, která poskytuje holistickou péči o ženské zdraví. Poševní stěna je tvořena sliznicí. Díky té se vstřebávají látky v parách z bylin do těla, kde se uvolňují do organismu a začínají působit. Dochází k prohřátí ženských pohlavních orgánů a lepší krevní cirkulaci v oblasti malé pánve.
Pro lepší představu si představte princip uvolnění nosních dutin. Když si dáte hlavu nad hrnec s horkou vodou a přehodíte přes sebe ručník, vytvoříte malou parní místnost, díky čemuž se vám dutiny uvolní. Pokud přidáte mátu nebo šalvěj, účinek je ještě silnější. I nosní stěnu tvoří sliznice a napářka dýchacích cest tak funguje stejně, jako vaginální napářka.
Kromě těchto blahodárných účinků na tělo umožňuje hlubokou relaxaci ženy, která přispívá k její pohodě a podpoře duševního zdraví. Umožňuje ženám zastavit se po uspěchaném dni a obrátit pozornost směrem k sobě.
Přínosy bylinné napářky při každoměsíční péči:
-
celková očista dělohy a odstranění toxinů z těla
-
eliminace pobolívání či křečí v břiše před a během menstruace
-
zlepšení cirkulace v oblasti dělohy, a tedy i větší citlivost v této oblasti (zvýšení libida)
-
revitalizace dělohy – zdravější a příjemnější cyklus
-
zdravé poševní prostředí bez zápachu
-
vyrovnaná hladina poševního pH
-
upravení pravidelnosti cyklu
-
vymizení migrény doprovázející menstruaci
-
vymizení příznaků PMS
-
prohřátí, zvlhčení a uzdravení pánevního dna
-
vyčištění dělohy, které vede k vyšší šanci otěhotnět. Při plánovaném těhotenství je velmi přínosné pravidelně napařovat, avšak pouze do ovulace. Po ovulaci by teplo nemuselo vyhovovat spermiím nebo dokonce uhnizďujícímu se vajíčku. Ačkoliv není prokázáno, že by napářka vyvolala v ranném stádiu potrat, doporučuje se jako bezpečnostní opatření pokračovat v napářkách až po skončení menstruace
-
u žen v přechodu pomáhá ke zvlhčení vagíny a mírní také další nepříjemné projevy této životní etapy
-
ženy, které trápí endiometrióza, v ní najdou podpůrnou přírodní léčbu, která jim pomůže zmírnit bolesti a získat zpět zdravé sebevědomí.
-
po porodu velmi dobře spolupracuje s čerstvými mateřskými emocemi a dá do pořádku i naše tělo.
-
nemáte-li žádné vážné potíže, můžete si dělat preventivně napářku na posílení ženského lůna, kdy na chvíli utečete z každodenních starostí a dopřejete si pocit relaxace a uvolnění.
-
pocit svěžesti
-
díky uvolnění uložených emocí můžete lépe využít energii, která v této oblasti sídlí a je zdrojem vašeho tvůrčího potenciálu
-
v průběhu těhotenství, až do ukončeného 38. tt není vhodné napařovat z toho důvodu, že teplá pára účinkuje na zkracování čípku a otevírání děložního hrdla, a tím pádem by mohla způsobit předčasný porod. Ze stejného důvodu je však napářka vítaným pomocníkem u žen v termínu.
Kontraindikace:
-
v těhotenství (a to i tehdy, pokud si zatím nejste úplně jistá)
-
při vaginální či kvasinkové infekci
-
při menstruaci
-
pokud máte na své intimní oblasti nějaké otevřené rány, vředy či puchýře
-
pokud máte nitroděložní tělísko
-
nelze napařovat v akutním stavu infekce močového měchýře
-
v případě, že jste po gynekologické operaci, začněte napařovat až ve chvíli, kdy nekrvácíte.
-
u sestupu pánevních orgánů