top of page
Výstřižek.JPG

PITÍ VODÍKOVÉ VODY

Vodíková neboli alkalická voda nese často také název živá voda. V jejích účincích se ukrývá životní energie, která má blahodárné účinky na lidský život, a to zejména díky zápornému ORP (oxidačnímu redukčnímu potenciálu), ideálnímu pH a přítomnosti molekulárního vodíku.

Zejména nyní, vlivem uspěchané doby, člověk rychleji sklouzne do potíží, které nazýváme nezdravý životní styl. Spánkový deficit, stres, nervozita či únava se staly pravidelnou součástí dne a hlavním spouštěčem chronických onemocnění. Není se čemu divit. Obklopuje nás počítačová technika, se kterou se pojí sedavý způsob života a velkou část dne trávíme ve spěchu, většinou s telefonem v ruce nebo na uchu. Konzumujeme průmyslově zpracované potraviny, podporujeme fastfoody, osvěžujeme se slazenými limonádami, čímž výrazně okyselujeme vlastní tělo.

Prezentovaná forma života vyvolává oxidační stres – procesy, které vedou ke zpomalování buněk a časem způsobují jejich zánik.

 

Vodíková voda je doslova záchrana pro překyselený organismus, a to z následujících důvodů:

 

– neutralizuje vytvořené kyseliny a má silný antioxidační účinek

– potlačuje nadměrnou tvorbu kyseliny, ničí volné radikály.

 

Prvky lidského těla jsou převážně alkalické povahy, právě proto organismus jednoduše přijímá a asimiluje alkalické zásadotvorné potraviny (čerstvá zelenina, ovoce). Naši stravu však ve velké míře tvoří právě kyselé potraviny (maso, mléčné výrobky, obiloviny, káva, sladkosti, tučná jídla apod.). Denní spotřeba alkalické vody výrazně tlumí a snižuje oxidaci organismu, navíc tělo netrpí nedostatkem minerálů.

 

V našem harmonizačním centru nabízíme všem našim klientům možnost pití živé vody kdykoliv nás navštíví.

 

 

Možnosti využití vodíkové vody:

Vodíková voda při onkologických onemocněních

Podle Národního institutu pro léčbu rakoviny mohou antioxidanty zpomalit nebo případně zabránit rozvoji rakoviny. Antioxidanty jsou živiny (vitamíny a minerály), ale také enzymy (bílkoviny ve vašem těle, které pomáhají při chemických reakcích). Předpokládá se, že hrají roli při prevenci vývoje takových chronických onemocnění, jako je rakovina, srdeční onemocnění, mrtvice, Alzheimerova choroba, revmatoidní artritida a katarakta.

 

Na cukrovku, cholesterol, vysoký krevní tlak

Pravidelné pití vodíkové vody má celkově dobrý vliv na kvalitu krve, na buňky a na jednotlivé orgány. Pití vodíkové vody má podle některých studií pozitivní vliv také na cholesterol a na vysoký krevní tlak. Některým diabetikům se snížila hladina krevního cukru již po jednom dni pití vodíkové vody. U jiných to trvalo o něco déle, ale zlepšení časem přišlo.

 

Na ekzémy

Vodíková voda se osvědčila jako obklady při ekzémech. Užívání vodíkové vody vnitřně je základ, ale navíc je možné na konkrétních místech přikládat obklady namočené do

vodíkové vody nebo využít vodíkové koupele.

 

Na lupénku

Vodíková voda se osvědčila též u lupénky. Vnitřní užívání je opět základ, ale i zde se dá zintenzivnit působením vodíku přímo pomocí obkladů z vodíkové vody, které se přikládají na konkrétní místa nebo využití vodíkové koupele.

 

Na očistu střev

Dlouhodobé pití vodíkové vody pomáhá k lepšímu stavu a fungování střev. Díky tříměsíční studii se prokázalo zlepšení stavu střev i u lidí s karcinomem střev.

 

Proti zánětům

Vodíková voda má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a potlačuje bujení všemožných zánětlivých onemocnění.

 

Pro ochranu mozkových buněk

Vodíková voda je vhodná též pro lidi s Parkinsonovou chorobou, s roztroušenou sklerózou či nastupující demencí. Aktivní vodík obsažený ve vodíkové vodě proniká až do mozku a tam chrání buňky mozku před degenerací.

 

Vodík jako perfektní antioxidant

Vodík je nejmenší molekula a tím i výborný antioxidant a dostane se i na místa, kam se jiné antioxidanty nedostanou. Díky jeho drobným molekulám proniká vodík do buněk celého organismu.

 

Pro dodržování správného pitného režimu

Vodíková voda prostě lépe chutná! Je jemnější, chutnější a tím má člověk chuť vypít více. Díky tomu vodíková voda podporuje pitný režim. To je velmi prospěšné pro všechny věkové skupiny.

 

Proti stresu a únavě

Velké množství volných radikálů vyčerpává organismus. Stresem je produkováno velké množství volných radikálů. Vodíková voda pomáhá tyto radikály neutralizovat a zastavuje tak řetězovou reakci degenerace.

 

Při fyzické zátěži a sportu

Vodík obsažený ve vodíkové vodě pomáhá při odbourávání kyseliny mléčné, která se vyplavuje po velké zátěži a díky které pak bývají zatuhlé a bolavé svaly. Vodíková voda podporuje lepší výkon při sportu i při těžké manuální práci.

 

Pro koncentraci při učení

Pro zvýšení koncentrace a pro lepší výsledky při studiu je vhodné dodávat větší množství antioxidantů. Vodíková voda obsahuje aktivní vodík, který je velmi kvalitní antioxidant.

 

 

Pro bdělost a zvýšení pozornosti

Pravidelným pitím vodíkové vody dochází k nárůstu pozornosti a

vědomí, a to díky snížení oxidačního stresu a také díky detoxikaci, o kterou se postará aktivní vodík obsažený ve vodě.

 

Pro zdravější pleť

Oplachujte si pravidelně pokožku či obličej vodíkovou vodou pro zlepšení kvality pleti. Vodík pronikne do těla i touto formou a pokožku hydratuje.

bottom of page